dlasiebie.pl :: rozwój osobisty, czyli napieraj do przodu
GPW III - Analiza techniczna w praktyce
niedziela, 03 sierpnia 2008 17:35
Giełda Papierów Wartościowych – dla jednych fantastyczna możliwość łatwego zarobku i przyjemność, a dla innych udręka, nieprzespane noce i stres z tym związany. Publikacja, o której za chwilę przeczytasz, została napisana zarówno pod kątem pierwszej, jak i drugiej grupy osób. Bardziej doświadczeni wzmocnią swoją wiedzę, natomiast ci mniej doświadczeni będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego.

Tematem przewodnim III części publikacji Marcina Krzywdy jest analiza techniczna. Dla przypomnienia – w pierwszej były to całkowite podstawy inwestowania na GPW, natomiast w drugiej przeczytać mogliśmy informacje na temat papierów wartościowych. Trzecia część świetnie uzupełnia poprzednie i razem tworzą spójną całość i tym samym genialne kompendium wiedzy dla osób naprawdę zainteresowanych pomnażaniem zysków na GPW.

W dzisiejszych czasach Giełda Papierów Wartościowych rozwija się fenomenalnie! Coraz więcej spółek pragnie zaistnieć na parkiecie. Z roku na rok liczba debiutów zwiększa się. Z jednej strony – jest to doskonała informacja dla inwestorów. Jest bowiem duży wybór, można dowolnie dobierać akcje do swojego portfela inwestycyjnego, zaś rynek jest bardzo płynny – w końcu im większy wybór, tym więcej transakcji danego dnia.

Problemem dla większości inwestorów może być nie tyle sama odpowiedź na pytanie „czy grać?", lecz „jak grać?". Istnieje mnóstwo różnych technik i strategii – każdy wybiera odpowiednią dla siebie. W tej publikacji zajmiemy się analizą techniczną. Jest to nic innego, jak przewidywanie przyszłych cen akcji na podstawie danych historycznych. Bardzo często zdarza się tak, że ceny akcji wahają się w obrębie pewnych ramek – tak możemy umownie nazwać te widełki cenowe. Czasami akcje „wyskakują" z jednej ramki i „wskakują" do wyższej (lub niższej).

Czy pamiętasz o tym, że na KAŻDY ebook w Złotych Myślach obowiązuje specjalna Gwarancja Satysfakcji Klienta? Przy zakupie niczym zatem nie ryzykujesz!

Sztuką jest przewidzieć, kiedy akcja zmieni
swoją ramkę cenową!

I tym problemem będziemy się zajmować w publikacji Marcina Krzywdy. Na ceny akcji wpływ ma wiele czynników. Czasami mogą to być wyniki finansowe danej spółki, czasami wydarzenia na arenie międzynarodowej czy politycznej, a czasami wpływ na ceny akcji większych inwestorów.

Jednak, jak się okazuje, „nie taki diabeł straszny, jak go malują". W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo zabezpieczeń, które skutecznie ochronią Twój kapitał. Najważniejsza jest wiedza teoretyczna, poparta praktyką. Z czasem zaczniesz rozumieć coraz więcej i więcej. Musisz jednak mieć świadomość, że książka ta nie jest przeznaczona dla osób leniwych. Jeśli nie masz ochoty uczyć się czegoś nowego i nie myślisz poważnie o inwestowaniu na GPW – szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Gdyby jednak było inaczej...

Dzięki tej publikacji dowiesz się

między innymi:

  • Jakie są programy dla analizy technicznej?
  • Czym są luki cenowe i w jaki sposób je z pożytkiem wykorzystywać?
  • Czym jest trend i dlaczego jest tak istotny przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej?
  • Jaki wkład w przyszłe notowania mają korekty cenowe?
  • Czym są formacje cenowe i w jaki sposób skutecznie je przewidywać?
  • Czym są średnie cenowe i jak wykorzystywać wiadomości o nich w praktyce?
  • Czym są oscylatory?

Poznasz także wiele teorii oraz wskaźników, które będą bardzo przydatne na Twojej przyszłej drodze inwestora giełdowego.

Możesz oczywiście przejść zupełnie obojętnie obok tej publikacji i stracić okazję – albo zainwestować tę symboliczną kwotę w wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości i na pewno zwróci się wielokrotnie. Wystarczy jedynie wypełnić formularz. A więc nie trać czasu i zrób to teraz!

Autor: Marcin Krzywda

Sprawdź cenę w księgarni

Spis treści:

  • WSTĘP
  • Programy do analizy technicznej
  • Analiza techniczna rynku FOREX
  • PODSTAWY ANALIZY TECHNICZNEJ
  • Wykresy
  • Wykresy słupkowe
  • Wykresy liniowe
  • Trend
  • Linie trendu
  • Linie wsparcia i oporu
  • Kanały trendowe
  • Luki cenowe
  • Luka zwykła
  • Luka startu
  • Luka ucieczki
  • Luka wyczerpania
  • Wyspa odwrotu
  • Korekty cenowe (poziomy zniesień)
  • FORMACJE CENOWE
  • Głowa i ramiona
  • Linia szyi
  • Ruch powrotny
  • Prognozowanie poziomu spadku
  • Załamanie się formacji
  • Odwrócona formacja głowy i ramion
  • Uwagi natury ogólnej
  • Podwójny szczyt
  • Prognozowanie poziomu spadku
  • Podwójne dno
  • Potrójny szczyt/potrójne dno
  • Spodek
  • Trójkąt symetryczny
  • Trójkąt zwyżkujący
  • Trójkąt zniżkujący
  • Flaga
  • Chorągiewka
  • Prostokąt
  • Klin
  • Diament
  • Ruch mierzony
  • Obserwacja wolumenu i LOP
  • Wolumen
  • Zasady obserwacji wolumenu
  • Obrót
  • Liczba otwartych pozycji (LOP)
  • Zasady obserwacji LOP
  • Wskaźniki oparte na wolumenie
  • Stosowanie formacji technicznych w praktyce
  • Potwierdzanie się sygnałów
  • Kiedy następuje istotne przełamanie?
  • Odchylenia od modelowej formacji
  • Pułapka hossy (bessy)
  • Podsumowanie
  • ŚREDNIE CENOWE
  • Średnia krocząca
  • Rodzaje średnich kroczących
  • Prosta średnia krocząca (SMA)
  • Średnia ważona (WMA)
  • Średnia wykładnicza (EMA)
  • Posługiwanie się jedną średnią kroczącą
  • Optymalizacja
  • Wariant dwóch i trzech średnich
  • Wariant z trzema średnimi
  • Wstęgi Bollingera
  • MACD
  • Adaptacyjna średnia krocząca
  • Średnia ważona wolumenem (VWMA)
  • OSCYLATORY
  • Koncepcja oscylatora
  • Pod prąd
  • Dywergencje
  • Wskaźnik impetu (momentum)
  • Zasady gry
  • ROC (Rate of Change)
  • S-ROC (Smoothed Rate of Change)
  • DMA (Dual Moving Average)
  • RSI (Relative Strength Index)
  • OBV (On Balance Volume)
  • Zasady gry
  • Oscylator Stochastyczny (K%D)
  • Interpretacja
  • Oscylator Wiliamsa (%R)
  • INNE WSKAŹNIKI
  • System kierunkowy (DMS, DMI, +DI, –DI, DX, ADX, ADXR etc.)
  • Metoda ekstremum reguły
  • Względna siła (RS)
  • System paraboliczny (Parabolic SAR)
  • Sposób obliczania współczynnika przyspieszenia
  • Average True Range (ATR)
  • Stopy oparte na zmienności (volatility stops)
  • Podsumowanie
  • BIBLIOGRAFIA
  • DODATEK U ŹRÓDEŁ ANALIZY TECHNICZNEJ: TEORIA DOWA
  • Założenia Teorii Dowa
  • Manipulacja
  • Średnie dyskontują wszystko
  • Teoria nie jest doskonała
  • Trendy
  • Trend główny
  • Trend wtórny
  • Ruchy dzienne
  • Fazy hossy i bessy
  • Hossa – Faza 1 – Akumulacja
  • Hossa – Faza 2 – Duży ruch
  • Hossa – Faza 3 – Euforia
  • Bessa – Faza 1 – Dystrybucja
  • Bessa – Faza 2 – Duży ruch
  • Bessa – Faza 3 – Rozpacz
  • Sygnały
  • Średnie muszą się potwierdzać
  • Obroty idą z trendem
  • Trend horyzontalny
  • Podsumowanie

 

 

 


Powered by jWarlock jwFacebook Comments
 

Podobne - też mogą Cię zainteresować

- - - -