Cechy alkomatu z atestem

Temat alkomatów wbrew pozorom wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie kiedy sami mamy zostać obiektem badań. Jeśli jesteśmy pewni swego i wiemy, że ani kropla alkoholu nie zmoczyła języka, nie ma problemu. Jednakże czasem zdarza się przekłamany wynik testu na obecność alkoholu w organizmie.

Rodzaje alkomatów

Nie należy sądzić, że każdy Alkomat jest dokładnie taki sam, nawet jeśli funkcjonują one w mocno zbliżony sposób. Podstawowa funkcja alkomatu to wykrycie alkoholu w ludzkim organizmie. Niestety udowodniono, że proste, półprzewodnikowe alkomaty łatwo oszukać, gdyż na wynik wykonanego nimi badania wpływają inne czynniki. Jednocześnie są one znacznie tańszą opcją niż alkomaty elektrochemiczne.

Alkomaty elektrochemiczne jest sprzętem znacznie droższym, ale także lepszym jakościowo. Stosując ten rodzaj alkomatu nie ma mowy o pomyłce bądź błędzie, a jeśli jest to sprzęt dowodowy, to również wynik badania może zostać użyty w sądzie. Wynik taki jest niepodważalnym dowodem, jeśli chodzi o popełnione pod wpływem alkoholu przestępstwa bądź stawienie się w pracy.

Co więcej, decydując się na zakup alkomatu, dobrze sprawdzić, czy urządzenie zostało zaopatrzone w atest. Alkomat z atestem nie ma prawa zawieść.

Co wziąć pod uwagę wybierając alkomat?

Wybór dobrego alkomatu, który spełni wszystkie kryteria, a jednocześnie nie będzie dawać przekłamanego wyniku, niestety nie należy do najprostszych. Wybierając sprzęt do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu, należy wziąć pod uwagę wiele rozmaitych kwestii.

Dokładność pomiaru oraz jego szeroki zakres to w zasadzie priorytety, o których zapomina bardzo wiele osób. Niestety nie wszystkie urządzenia pomiarowe są dokładne oraz precyzyjne. Dlatego właśnie znacznie lepiej od razu zainwestować w sprzęt bazujący na sensorze elektrochemicznym niż urządzenia półprzewodnikowe.

Sposób ładowania oraz pojemna bateria to również istotne cechy każdego alkomatu. Obecnie wiele modeli jest wyposażonych w baterię litowojonową, którą łatwo podładować ładowarką USB. Co więcej, załadowana całkowicie bateria wytrzymuje wiele godzin, co bez cienia wątpliwości stanowi dodatkowy plus.

Inwestując w profesjonalne urządzenie do pomiaru ilości promili, nie wolno zapomnieć o funkcjach dodatkowych. Chodzi o ruchomość ustnika, co może okazać się przydatnym w najmniej oczekiwanym momencie bądź możliwości wydruku wyniku wraz z dokładnymi danymi dotyczącymi badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here