Czy kulki magnetyczne to zabawka wyłącznie dla dziecka?

0
695

Na liście popularnych zabawek magnetycznych dla dzieci, obok tablic i układanek edukacyjnych o właściwościach magnetycznych, warto umieścić również charakterystyczne kulki neodymowe. To rodzaj układanki składającej się z kilkudziesięciu, a niekiedy kilkuset niewielkich kulek o identycznej średnicy, w jednym lub kilku kolorach, które wykonane są z magnesu o niezwykłej sile przyciągania. Kulki układają się w formę sześcianu, ale bez problemu można układać z nich również inne kształty.

Kulki do tworzenia magnetycznych brył

Jedną z podstawowych i niezwykle pożądanych właściwości kulek magnetycznych jest możliwość tworzenia przestrzennych form. Z im większej liczby kulek składa się zabawka, tym zapewnia większe możliwości kreacji niezwykle oryginalnych kształtów. Dodatkowo na atrakcyjność zabawy wpływa możliwość łączenia ze sobą kulek o zróżnicowanych kolorach, a nawet rozmiarach. O ile typowy zestaw kulek składa się z elementów w jednym rozmiarze, o tyle w sprzedaży znaleźć można zestawy kulek o różnych rozmiarach. Warto przy tym pamiętać, że kulki neodymowe można ze sobą bez problemu łączyć, tworząc kształty składające się z kilkuset, a niekiedy tysięcy elementów. W ten sposób można tworzyć nie tylko proste sześciany i inne figury geometryczne, ale także bardziej nietypowe kształty, różnego rodzaju rzeźby i artystyczne instalacje.

Uniwersalna zabawka dla dzieci i dorosłych

Ze względu na możliwość łączenia ze sobą różnokolorowych kulek neodymowych, zabawki tego typu zapewniają wręcz nieograniczone możliwości kreacji. Z tego typu możliwości mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Warto jedynie pamiętać, że typowe kulki neodymowe mają niewielkie rozmiary i choć mocno do siebie przylegają, to jednak istnieje możliwość oderwania pojedynczej kulki od pozostałych i jej niewłaściwego użycia, zwłaszcza przez małe dziecko. Dlatego takie zabawki powinny być wręczane jedynie starszym dzieciom, a zabawa powinna odbywać się pod okiem osoby dorosłej. Dla osób pełnoletnich kulki magnetyczne są sprawdzonym sposobem na odstresowanie, a w przypadku dorosłych o artystycznych zdolnościach, doskonałym narzędziem do tworzenia oryginalnych instalacji.

Z niewielkich, bo mających zaledwie kilka milimetrów średnicy kulek z neodymu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. To uniwersalna zabawka zwykle składająca się z kilkudziesięciu, niekiedy kilkuset kulek o magnetycznych właściwościach, jedno- i wielokolorowych, które łączą się ze sobą w iście magiczny sposób. To zabawka rozwijająca kreatywność i sprawność manualną, a przy okazji pomagająca w odstresowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here