Kiedy warto wykonać przeszczep włosów

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszej urody. Bujna fryzura sprawia, że nasza samoocena jest znacznie wyższa. Problem pojawia się, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać i pojawia się łysienie. Jak poradzić sobie z problemem?

Kiedy potrzebny jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów Katowice staje się niezbędny, gdy pacjent musi zmierzyć się z łysieniem. Wyróżniamy łysienie androgenowe, które polega na nadmiernym wypadaniu włosów związanym z procesem osłabienia mieszków włosowych. Inny rodzaj łysienia, czyli łysienie plackowate powoduje, że włosy wypadają na większych częściach głowy tworząc łyse placki.

Przeszczep włosów Śląsk jest niezbędny dla osób, których włosy zostały osłabione wskutek przewlekłych chorób, wypadków czy urazów.

Przebieg zabiegu – na co się przygotować?

Przeszczep włosów Katowice nie jest zabiegiem bolesnym. Pacjent otrzyma znieczulenie miejscowe. Jedynie po zabiegu może czuć lekki dyskomfort.

Przeszczep włosów Śląsk polega na przeniesieniu mieszków włosowych w tę części głowy, gdzie pojawiły się ubytki. Trzeba pamiętać, że jest to zadanie, które jest wyjątkowo czasochłonne i wymaga dużych umiejętności od lekarza. W trakcie zabiegu lekarz przeszczepia maksymalnie po 4 cebulki w jedno miejsce. W trakcie jednego zabiegu można pobrać do 2 000 mieszków włosowych.

Dzięki gęstemu umieszczaniu mieszków włosowych nowa fryzura będzie wyglądała bardzo naturalnie, a pacjent będzie mógł się nią cieszyć już na zawsze. Trzeba jednak pamiętać, że przeszczep włosów Katowice jest zabiegiem, w czasie którego musi powstać fryzura, która za 20 lat również będzie wyglądała naturalnie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeszczep włosów Śląsk jest zabiegiem bezpiecznym i nie wymaga długich przygotowań. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może z niego skorzystać.

Klinika przeszczepu włosów nie przyjmie osób, które borykają się z chorobami nowotworowymi. Tacy pacjenci muszą w pierwszej kolejności ukończyć leczenie. Przeszczep włosów Katowice nie jest również przeznaczony dla osób, które mają cukrzycę, dolegliwości na tle sercowo-naczyniowym, zapalenie skóry głowy czy są podatne na powstawanie bliznowców.

Utrata włosów to duży problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Klinika przeszczepu włosów to miejsce, które powinien odwiedzić każdy kto nie czuje się dobrze ze swoim wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here