Dobre książki na świąteczny prezent

Simon Beckett to brytyjski dziennikarz, który w naszym kraju znany jest przede wszystkim z tego, że pisze doskonałe książki. Współpracował z takimi gazetami, jak The Times, The Independent on Sunday, The Daily Telegraph i The Observer. Są to znane tytuły, ale to z książek znamy jego dokonania i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to jeden z najbardziej utalentowanych autorów, którego książki świetnie nadają się na prezent świąteczny i nie tylko. Jeżeli ktoś myśli o tym, żeby kupić coś porywającego, co naprawdę zdumiewa, to powinien sprawdzić książki, gdzie głównym bohaterem jest David Hunter.

„Chemia śmierci”

Ta książka stała się przepustką do jeszcze większej sławy dla tego brytyjskiego dziennikarza. Simon Beckett napisał bowiem serię popularnych thrillerów medycznych, których głównym bohaterem stał się David Hunter. „Chemia śmierci” (do zakupienia na stronie https://matfel.pl/tra-pol-226003-Simon-Beckett.html) jest pierwszym tomem przygód o tym wybitnym antropologu sądowym. David Hunter miał swoją pracę i nawet dobrze mu szło jako antropologowi sądowemu, ale doszło do wielkiej tragedii i uznał, że musi wyprowadzić się z Londynu do mniejszego miasteczka, aby dojść do siebie. Wszystko szło ku lepszemu i spokój ducha powoli wracał do Huntera. Niestety pewnego dnia niedaleko jego miasteczka zostają znalezione zwłoki kobiety. Hunter niechętnie zgadza się na pomoc policji, która wie o jego przeszłości. Kiedy znika druga kobieta i sprawa zaczyna coraz bardziej osobiście dotyczyć Huntera, ten wie, że już nie ma czasu na żarty, bowiem mają do czynienia z wyjątkowo bestialskim mordercą, który poluje na kobiety z jego miasteczka.

„Niespokojni zmarli”

Simon Beckett na chwilę obecną na swoim koncie ma już siedem książek opowiadających o Davidzie Hunterze. „Niespokojni zmarli” to tom piąty, który jest równie tajemniczy i fascynujący, dzięki czemu czytelnik z wielką przyjemnością bierze się za rozwiązywanie zagadek. Tym razem do Davida Huntera dzwoni komendant z Essex. Wszystko po to, aby pomógł on zidentyfikować zwłoki w stanie głębokiego rozkładu. Wszyscy są pewni, że odnalezione ciało należy do Leo Villiersa, syna wpływowej miejscowej rodziny. Mężczyzna zaginął kilka miesięcy wcześniej i miał romans z jedną mężatką. Wszyscy są przekonani, że Leo w pierwszej kolejności zabił kochankę, pozbył się jej ciała, a potem zabił samego siebie. Tylko, że nie wszystko wygląda tak pięknie, jakby się to mogło wydawać. Sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować, a David Hunter wie, że to tylko kwestia czasu, żeby zostały odnalezione kolejne zwłoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here