Biustonosze sportowe

Uprawianie sportu wymaga właściwej oprawy. Nie wybieramy w tym celu koszulek ze sztucznych materiałów ani niewygodnych butów, w których źle postawiona stopa narażona jest na złamanie. Kobiety powinny szczególną uwagę poświęcić kwestii doboru odpowiedniego biustonosza, najlepiej biustonosza sportowego. Bez niego uprawianie sportu może być nie tylko niewygodne, ale i niezdrowe.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Biustonosze sportowe są wyprofilowane w zupełnie inny sposób niż te tradycyjne. Sam jego wygląd znacznie odbiega od modeli biustonoszy, które powszechnie są dostępne w sklepach. Dlatego też jego wybór nie jest obojętny przede wszystkim dla kręgosłupa, który cierpi pod wpływem niewyważenia ciężkości. Piersi, bez biustonosza sportowego, po dłuższym treningu mogą boleć i tracić jędrność. Biustonosz sportowy nie jest jednak prosty w doborze – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że musi on idealnie podtrzymywać biust i nie pozwolić na zbytnie jego obciążenie. Dobrze jest, w celu wyboru odpowiedniego biustonosza sportowego, udać się do profesjonalnego salonu z bielizną sportową, gdzie doświadczona brafitterka dobierze idealny stanik dla nas. Co prawda tego typu salonów nie ma w Polsce zbyt wiele, dlatego też nawet wizyta u „zwykłej” brafitterki będzie lepsza niż samodzielny wybór stanika do uprawiania sportu.

Gdzie kupić biustonosz sportowy?

Kobiety często borykają się z problemem, gdzie właściwie mogą one zakupić dobre biustonosze sportowe. Na wstępie należy zaznaczyć, że wiele firm reklamuje swoje biustonosze jako sportowe czy idealne do uprawiania sportu. Nie jest to jednak prawda. Sam wygląd biustonosza jeszcze nie wpływa na to, że można go nazwać sportowym czy niesportowym. Najważniejsze jest jego odpowiednie wyprofilowanie, które niestety kosztuje. W związku z tym nie ma większego sensu kupować biustonoszy sportowych, których cena ledwo przekracza kilkanaście złotych. Mogą one być dobre do odciążenia biustu od normalnego stanika, jednak w żadnym wypadku nie nadają się one do uprawiania sportu. Aby zakupić profesjonalne biustonosze sportowe należy udać się do salonu z bielizną sportową. Niektóre popularne marki również oferują biustonosze sportowe dla kobiet, jednak zawsze przed ich zakupem należy zmierzyć stanik i sprawdzić, czy rzeczywiście będzie on idealnie do nas dopasowany. Dobrze jest również przeczytać na jego temat opinie w internecie – pamiętajmy, że nie płacimy za modny znaczek na biustonoszu, a za jego doskonałą jakość i ochronę biustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here