Farbowanie włosów henną

Dla zwolenniczek naturalnych rozwiązań, które stanowią alternatywę dla chemicznych farb, są henny do włosów, umożliwiające farbowanie. Kosmetyki tego rodzaju nie niszczą struktury włosa i wręcz przeciwnie – przyczyniają się do odpowiedniej pielęgnacji, nadając włosom niesamowitego wyglądu i odżywienia. Henna Cassia to nowość na rynku, która odpowiada na potrzeby wielu wymagających użytkowniczek. Jej działanie to przede wszystkim pielęgnacja i odżywienie włosów. Dowiedz się wszystkiego, zanim zdecydujesz się na pierwszą koloryzację z użyciem henny!

Jak działa henna na włosy?

Swoją skuteczność, a tym samym popularność, henna uzyskuje dzięki specyficznym właściwościom. Kosmetyk oblepia włos, dzięki czemu wydaje się on wizualnie grubszy. Dodatkowo także skutecznie odżywia jego strukturę, a także nabłyszcza włosy. Warto pamiętać, że po hennie często następuje delikatne przesuszenie włosów. Dlatego pomiędzy farbowaniem doskonale sprawdzi się zastosowanie henny Cassia. To właśnie bezbarwna henna pozwala na zachowanie odpowiedniego wyglądu, a także wygładzenie i odżywienie włosów. Dzięki temu włosy są odpowiednio nawilżone, a po samym farbowaniu prezentują się znacznie zdrowiej.

Jak nakładać hennę na włosy?

Pomimo tego, że naturalna henna to jeden z najlepszych i najmniej inwazyjnych kosmetyków, to samo jej nakładanie nie należy do najłatwiejszych. Proszek należy rozrobić z gorącą wodą. Warto dodatkowo dodać olej z amli, dzięki czemu włosy są jeszcze bardziej nawilżone. Całość należy energicznie wymieszać. Powstała mieszanka może niezbyt pięknie wygląda, a także nie pachnie najlepiej, jednak jest w 100% naturalna i stanowi alternatywę dla chemicznych rozwiązań.

Mieszankę nakładany na umyte oraz wysuszone włosy. W zależności od tego, jak intensywny odcień chcemy uzyskać – trzymamy ją od 30 minut do nawet 2 godzin. Warto w tym czasie schować włosy pod czepkiem lub otulić ręcznikiem. To ważne, żeby zachować najodpowiedniejsze ciepło maseczki. Po zakończeniu farbowania należy zmyć hennę letnią wodą. Robimy to, dopóki woda nie przestanie mieć kolory henny.

Efekt po farbowaniu henną

Hennę należy optymalnie nakładać ok. 2  razy w roku. Szczególnie poleca się jej stosowanie w okresie letnim, ponieważ wtedy też włosy znacznie się rozjaśniają. Po nałożeniu henny włosy mogą wydawać się lekko przesuszone. Aby tego uniknąć, warto zastosować Hennę Cassia między farbowaniami. Ten bezbarwny kosmetyk doskonale wpływa na odżywienie oraz nawilżenie włosów, które nie tylko lepiej się prezentują, ale są odpowiednio zdrowsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here