Zdalnie sterowane zabawki dla twojego dziecka

Rynek zabawek wraz ze wzrostem technologi stale się rozwija. Ostatnio coraz bardziej są modne zabawki wraz z technologią zdalną. Jakie modele możemy wyróżnić w ofertach wielu firm? Czy jest to zabawka uniwersalna, czy bardziej przeznaczona dla chłopców.? Przygotowując krótkie rozeznanie rynku przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu. Oto wyniki naszego śledztwa.

Technologia zdalna – tylko dla chłopców?

Ogólnie przyjęło się, że zabawki zdalnie sterowane są tylko na chłopców. Nie jest to jednak prawda. Dziewczyny też mają swoje zabawki, którymi mogą dowolnie zarządzać. Przykładem tego typu produktów są zwierzątka. Wśród kategorii dziecięcych robotów można m.in. wyróżnić pieski. To rodzaj zabawki imitującej prawdziwego psa. Produkt jest idealną formą edukacji, nie tylko dla chłopców. Dzięki sensorom zamieszczonym na grzebiecie pies reaguje na dotyk. Warto dodać, że zabawki zdalnie sterowane uczą nasze dzieci opieki nad zwierzętami. Zachowanie psa niczym nie odbiega od rzeczywistości. Zwierzę na swój sposób przeżywa smutki, a pilot pozwala na jego tresurę. Wśród zabawek można wyróżnić niewielkie samochodziki. To dość popularna zabawka na naszym rynku. Zdalnie sterowanie odbywa się wyłącznie na pilota. W przypadków samochodów dla dziewczyn pojazdy posiadają konkretny kolor. Na rynku m.in. spotykamy samochody różowe.

Zalety zabawek zdalnie sterowanych

zabawka zdalnie sterowana

Mało, kto mówi o wartościach edukacyjnych produktów zdalnie sterowanych. Uniwersalne zabawki zdalnie sterowane dla dzieci oraz chłopców pozwalają na naukę wielu przydatnych umiejętności. Podczas zabawy dzieci mogą szlifować zdolności miękkie oraz twarde. Przykładowym typem umiejętności twardej jest nauka języków. Większość zabawek pozwala na naukę języka angielskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci mogą poznawać wymogę prostych słów, liter, a także uczyć się alfabetu. Zabawki pozwalają na naukę umiejętności miękkich. Do takich zdolności zaliczymy m.in. opiekę nad drugą osobą. Przypadkiem zabawki zdalnie sterowanej do nauki empatii jest wymieniony wcześniej piesek. Dzięki swoim sensorom piesek może (niezależnie od sytuacji) zmieniać swoje nastroje. Dziecko np. na podstawie obserwacji oczu może uczyć się jak dbać o pieska, kiedy smutny czy niezadowolony. Pośród różnych typów urządzeń warto wymienić produkty do nauki liczenia. Umiejętności matematyczne są najbardziej trudne do opanowania, dlatego prezent w postaci zabawki zdalnie sterowanej pozwoli na opanowanie umiejętności liczenia w sposób prosty i przyjemny dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here