noktowizja

Polowanie to niezwykłe hobby, które od wielu lat gromadzi wokół siebie całą społeczność. Jednocześnie jego specyfika polega na wykorzystaniu licznych akcesoriów, które pomagają w skutecznym upolowaniu zwierzyny i sprawiają, że pobyt w lesie staje się jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy. Jednymi z takich sprzętów, chętnie wykorzystywanych przez miłośników łowiectwa, są noktowizory i termowizory.

Zmiany w prawie, które ucieszyły społeczność myśliwych

Jeszcze kilka lat temu w Polsce obowiązywał zakaz polowania z wykorzystaniem urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych. Jednak pod koniec 2019 roku Rozporządzenie Ministra Środowisko zmieniło brzmienie ustawy w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. W wyniku tych zmian każdy myśliwy może teraz polować w nocy na dziki z pomocą wymienionych urządzeń.

Minister Środowiska opowiedział się za takimi zmianami w czasie panującej epidemii afrykańskiego pomoru świń. Wcześniej jedynie na terenach dotkniętych chorobą było możliwe wykorzystanie tego typu urządzeń optycznych. Obecnie ograniczenia zostały całkowicie zniesione i niezależnie od obszaru, myśliwy może je wykorzystywać.

Rozpoznanie celu i drogi strzału

Urządzenia termo- i noktowizyjne są niezwykle pomocne w nocnych warunkach, ponieważ umożliwiają znacznie dokładniejsze rozpoznanie okolicy przed oddaniem strzału. Pozwalają na precyzyjne wybranie celu oraz ocenę tego, co znajduje się wokół niego oraz na linii strzału.

Co równie ważne, wykorzystanie urządzeń optycznych sprawia, że polowania na dziki stają się znacznie bardziej owocne. Zwierzęta te spotkać można przede wszystkim w nocy, a co za tym idzie – jest to czas najlepszy na polowanie. Jego skuteczność bez urządzeń optycznych jest jednak mniejsza, dlatego zmiana rozporządzenia została przyjęta bardzo entuzjastycznie przez członków Polskiego Związku Łowieckiego.

Celownik, nakładka, termo- czy noktowizja?

W związku ze zmianami w rozporządzeniu, na rynku wzrosła ilość dostępnych akcesoriów. Wśród nich znajdują się oczywiście  urządzenia noktowizyjne i termowizyjne. Pierwsze z nich wzmacniają natężenie światła rozproszonego (np. z gwiazd, księżyca) do takiego stopnia, by było widoczne dla człowieka. Drugie z kolei potrafią zarejestrować ciepło, które wydzielane jest przez organizmy żywe. Szeroki wybór, zarówno jednych, jak i drugich, znajduje się pod adresem https://taniepolowanie.pl.

Dodatkowo warto zauważyć, że oprócz klasycznych celowników, znajdują się na tej stronie także wygodne nakładki na broń. Ich ogromną zaletą jest doskonałe dopasowanie do wielu rozwiązań optycznych, stosowanych w broni, bez stosowania dodatkowych narzędzi. Dzięki temu są bardzo łatwe i wygodne w życiu, a także pozwalają na obserwację otoczenia bez zmiany jakichkolwiek parametrów wyjściowego systemu optycznego.

Za sprawą celowników i nakładek twoje polowania będą na pewno znacznie bardziej udane, a jednocześnie bezpieczne, dlatego jeśli jesteś zainteresowany, zajrzyj do sklepu Tanie Polowanie. Na pewno znajdziesz tam model, który spełni wszystkie twoje oczekiwania i przyniesie ci doskonałe rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here