Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem, który pozwala pozbyć się blizn – mowa tu m.in. o rozstępach czy bliznach po trądziku. Sprawiają one problem nie tylko estetyczny – wpływają negatywnie na samopoczucie i przyczyniają się do obniżenia samooceny. Decydując się na ten zabieg, należy odpowiednio się do niego przygotować. W jaki sposób? Przekonaj się!

Spis treści:

  • Laserowe usuwanie blizn – jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?
  • Jak postępować po laserowym usuwaniu blizn?

Laserowe usuwanie blizn – jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?

Usuwanie blizn laserem to popularny zabieg, wykonywany w oparciu o metodę fototermolizy. Polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła. Przedostaje się ono w głąb skóry, powodując mikrouszkodzenia oraz jednocześnie pobudzając tkankę do autoodnowy. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy zastosować się do kilku ważnych wskazówek. 

Jak przygotować się do terapii laserem? Zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem, który przeprowadzi wywiad i prawdopodobnie wykona próbę laserową. Upewni się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania laserowego usuwania blizn

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry bezpośrednio przed usuwaniem blizn. Skóra musi być przede wszystkim czysta. Jeśli zabieg wykonywany jest na twarzy – nie należy przychodzić w makijażu. Ponadto, na miesiąc przed laserowym usuwaniem blizn nie należy wykonywać zabiegów złuszczających, należy unikać opalania, a także samoopalaczy i kremów z kwasami. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki i kosmetyki na bazie ziół światłouczulających. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z peelingów. Zabiegu nie można wykonać w trakcie trwania infekcji bakteryjnej czy też wirusowej. Przed laserowym usuwaniem blizn, nie trzeba wykonywać żadnych badań. 

Jak postępować po laserowym usuwaniu blizn?

Jak postępować po laserowym usuwaniu blizn? W większości przypadków okres rekonwalescencji trwa do miesiąca. Naturalną reakcją na laser jest pojawiające się zaczerwienienie czy obrzęk, taki stan skóry nie powinien wzbudzać w nas niepokoju. 

Po laserowym usunięciu blizny należy pozostać w domu na co najmniej 3 dni. Przez pierwsze kilka dni zaczerwienieniu może towarzyszyć pieczenie bądź swędzenie skóry. Bezpośrednio po zabiegu nie należy przemywać czy ocierać skóry, a także stosować kosmetyków. Dopiero po upływie 24 godzin możliwe jest umycie ciała, a po 48 godzinach zastosowanie kremu nawilżającego, jednak nie może on zawierać alkoholu ani retinoidów. Niezwykle ważne jest w okresie rekonwalescencji odpowiednie nawilżenie oraz ochrona przeciwsłoneczna. Przez 4-5 miesięcy od zabiegu należy unikać opalania. 

Rezultaty, jakie przyniesie laserowe usuwanie blizn można ocenić po upływie około 6-9 tygodni od zabiegu. Zazwyczaj po tym czasie zaleca się powtórzenie zabiegu, aby osiągnąć pożądany efekt końcowy. 

Podstawą pielęgnacji skóry po zabiegu jest stosowanie delikatnego kremu nawilżającego. Najlepiej sprawdzają się te o żelowej konsystencji. Ważne jest również, by nie zażywać gorących kąpieli wodnych, a pod prysznicem wskazane jest, aby strumień wody miał temperaturę pokojową. Laser na blizny działa naprawdę skutecznie, jednak musimy pamiętać o zastosowaniu się do wszelkich porad i zasad, aby efekty były jak najlepsze, a okres rekonwalescencji przebiegł prawidłowo. Wówczas będziemy naprawdę zadowoleni z uzyskanych rezultatów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here