Odchudzanie po porodzie

Ciąża to dla każdej kobiety czas wyjątkowy. Podczas dziewięciu miesięcy trwania ciąży odbywa się wiele badań, przyszła mama przyjmuje wiele leków i suplementów, które mają mieć korzystny wpływ na rozwój płodu i zdrowie przyszłej mamy. Podczas trwania ciąży przyszłe mamy starają się dbać o siebie i dobrze odżywiać. Żadna kobieta nie chce przesadnie przytyć, dlatego zdrowa i dobrze zbilansowana dieta ma duże znaczenie. Nie zawsze jednak się to udaje, ponieważ ciąża to również czas wszelakich zachcianek żywieniowych, które często prowadzą do tego że gromadzą się dodatkowe kilogramy.

Powszechnie przyjęło się, że w trakcie trwania ciąży można przytyć co najwyżej piętnaście kilogramów tak aby zbędne kilogramy nie pozostały po porodzie. Dla niejednej kobiety jest to trudne do wykonania. Nawet jeśli uważamy na to co jemy, to czasem dodatkowe czynniki wpływają na nasze tycie. Tymi czynnikami mogą być na przykład zmiany hormonalne, cukrzyca w ciąży i wiele innych schorzeń. Często problemy zdrowotne, ciążą zagrożona prowadzi do tego, że przyszła mama zmuszona jest do przyjmowania leków powodujących tycie, czy też zatrzymanie wody, ale również musi ograniczyć swoją aktywność fizyczną a nierzadko leżeć w łóżku przez większość ciąży. Prowadzi to do zgromadzenia nadmiernych kilogramów. Wiele przyszłych mam tyje w ciąży nawet po kilkadziesiąt kilogramów.

Po ciąży wszystkie nadmierne kilogramy wypadałoby zgubić. Jest to marzenie niejednej z mam. Rozpoczyna się długi proces odchudzania.

Jednak odchudzanie po porodzie nie jest łatwe. Często mówi się, że nadmierne kilogramy same znikną jak tylko mama będzie karmiła dziecko piersią. Dodatkowo duża ilość obowiązków też sprawi, że mama będzie w ciągłym ruchu i kilogramy będą znikały same.

Jak trudne jest to do wykonania wie tylko każda mama, która przez to przeszła. Niedospanie i ciągłe zmęczenie nie zachęca do dodatkowej aktywności fizycznej. Młoda mama zazwyczaj nie dysponuje nadmiarem czasu aby kilka razy w tygodniu pójść na siłownię, basen czy wyjść pobiegać. Ciągła opieka nad dzieckiem jest bardzo absorbująca i wyczerpująca.

Również często dochodzi do sytuacji, że mama zgubi szybko zbędne kilogramy podczas karmienia dziecka, ale te kilogramy szybko wracają jak tylko przestanie karmić maleństwo. Dzieje się tak nie tylko za sprawą dodatkowych kalorii, które wcześniej były zjadane przez maleństwo w formie mleka mamy, ale często za sprawą zmian hormonalnych. Drogę o utratę zbędnych kilogramów muszą rozpocząć ponownie aby dojąć do sylwetki przed ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here