krzesła do biurek bez kółek
fot. Pixabay

Krzesła do biurek bez kółek nie są tak popularne jak krzesła z kółkami. Maja jednak kilka cech, które sprawiają, że wiele osób wybiera właśnie tę opcję. Zwłaszcza, jeśli nie kupują ich do biura, tylko do domu.

Dlaczego wybieramy krzesła biurowe bez kółek?

Regulacja wysokości siedziska, odpowiednio wyprofilowane oparcie z charakterystycznym wybrzuszeniem na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłup, podłokietniki (najlepiej również regulowane). To kluczowe elementy, w jakie zdaniem specjalistów powinno być wyposażone każde krzesło biurowe. Najpopularniejsze modele wybierane do biur stacjonarnych to obrotowe fotele na kółkach, posiadający te wszystkie opcje. W czasach home office na zakup tego typu mebli decyduje się również coraz więcej osób, które z własnej woli lub z przymusu zdecydowały się na pracę z domu. Co jednak, jeśli nie chcemy lub nie możemy kupować fotela na kółkach?

krzesła do biurek bez kółek
fot. Pexels

Dla części osób taki zakup nie wchodzi w grę, bo nie mają na to wystarczającej ilości miejsca w mieszkaniu. Inni obawiają się o stan podłogi (na te problemy mogą pomóc maty pod krzesła), jeszcze innym takie meble nie pasują do wystroju pomieszczania lub po prostu im się nie podobają. Wówczas wybierają krzesła do biurek bez kółek. Wiele z tych mebli wygląda naprawdę stylowo i estetycznie. Mogą cieszyć oko niezależnie od tego, gdzie je postawimy.

Czy to jednak dobry wybór? Odpowiedź oczywiście zależy od tego, jaki dokładnie mebel ktoś kupi. Podejmując tego typu decyzję warto jednak pamiętać, że specjaliści są zgodni – jeśli nasza praca jest w większości siedząca, wybierając fotel biurowy powinniśmy przede wszystkim kierować się jego funkcjonalnością. Estetyka musi odejść na dalszy plan. Czy da się jednak pogodzić jedno i drugie?

Czym się kierować wybierając fotel do biurka bez kółek?

Wybór foteli biurowych bez kółek nie jest tak bogaty jak foteli na kółkach, jednak nie oznacza to, że jesteśmy skazani na kilka modeli na krzyż. Co więcej, poszczególne modele krzeseł biurowych bez kółek różnią się między sobą nie tylko wyglądem i rodzajem materiałów, z których je wyprodukowano. Maja także różne funkcjonalności. Można wśród nich znaleźć też takie egzemplarze, które ergonomią nie będą ustępować klasycznym regulowanym modelom.

krzesła do biurek bez kółek
fot. Unsplash

Jednak z opcji, jaką nam daje spora część z nich jest możliwość regulowania wysokości siedziska. Cechą rzucającą się w oczy są też odpowiedni wyprofilowane oparcia. Jeśli do tego dołożymy nadłokietniki, którą będą idealnie pasowały do naszego biurka komputerowego, możemy mieć fotel, który będzie nie tylko ładny, ale i zdrowy dla kręgosłupa.

To właśnie kwestia indywidualnego dopasowania do naszych potrzeb jest tym, na co musimy zwrócić szczególną uwagę kupując krzesła do biurek bez kółek. Wybierając swój wymarzony model warto też mieć na uwadze, że będziemy spędzać w nim wiele godzin w ciągu dnia. Co, co na początku może być zaletą (np. miękkość) po jakimś czasie może stać się nie do zniesienia.

Krzesła do biurek bez kółek – zalety

Ogromna przewaga krzeseł biurowych bez kółek polega na ich wyglądzie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy mieć model, który prezentuje się naprawdę designersko. Również wybór między różnymi materiałami, kolorami i stylami w tym przypadku jest bardzo kuszący. Cenowo takie krzesła też wygrywają z klasycznymi biurowymi fotelami na kółkach.

Co jednak, jeśli po zakupie okaże się, że fotel jest za wysoki/za niski lub ma niewygodne oparcie? Warto pamiętać, że sytuacja jest jeszcze do uratowania. Wyjściem może być np. zakup biurka do komputera z regulowaną wysokością czy zakup specjalnych poduszek, które zakłada się na oparcie krzesła. Dzięki nim staje się lepiej wyprofilowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here